Dr Aleksandra Romaniuk-Drapała laureatką nagrody Prezesa Rady Ministrów

Z radością informujemy, że laureatką nagrody Prezesa Rady Ministrów w roku 2022 za rok 2021 w kategorii wyróżniająca się rozprawa doktorska (nauki farmaceutyczne) została Dr Aleksandra Romaniuk-Drapała.

Wyróżnienie projektu SKN Biosfera

Z radością informujemy, że projekt Studenckiego Koła Naukowego Biosfera pt. ,,Określenie profilu miRNA jako elementu diagnostyki i terapii w chorobach nowotworowych" został wyróżniony podczas finału 12 edycji konkursu StRuNa, w kategorii Struna-Med 2022.

Studenckie Koło Naukowe Biosfera w finale Konkursu Studenckiego Ruchu Naukowego StRuNa 2022

Jury 12. edycji konkursu StRuNa 2022 zakwalifikowało do drugiego etapu 19 zgłoszeń w kategoriach projektowych. Wśród finalistów znalazło się Studencie Koło Naukowe Biosfera działające przy Katedrze Chemii Klinicznej i Diagnostyki Molekularnej Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Temat projektu prezentowanego w konkursie brzmi: "Określenie profilu miRNA jako elementu diagnostyki i terapii w chorobach nowotworowych".

Studenckie koła naukowe tworzą innowacje

Działalność trzech Studenckich Kół Naukowych UMP uzyskała dofinansowanie w konkursie w ramach programu „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”.