Aktualności

Dnia 15 kwietnia odbyło się już 11 Spotkanie Młodych z Nauką w ramach konferencji naukowej organizowanej przez SKN Biosfera. Patronat nad wydarzeniem objął JM Rektor UMP prof. dr hab. Andrzej Tykarski, Dziekan Wydziału Farmaceutycznego prof. dr hab. Anna Jelińska, Dziekan Wydziału Technologii Chemicznej PP prof. dr hab. inż. Ewa Kaczorek oraz Polskie Towarzystwo Biochemiczne i Studenckie Towarzystwo Naukowe UMP.

Dr Aleksandra Romaniuk-Drapała laureatką nagrody Prezesa Rady Ministrów

Z radością informujemy, że laureatką nagrody Prezesa Rady Ministrów w roku 2022 za rok 2021 w kategorii wyróżniająca się rozprawa doktorska (nauki farmaceutyczne) została Dr Aleksandra Romaniuk-Drapała.

Wyróżnienie projektu SKN Biosfera

Z radością informujemy, że projekt Studenckiego Koła Naukowego Biosfera pt. ,,Określenie profilu miRNA jako elementu diagnostyki i terapii w chorobach nowotworowych" został wyróżniony podczas finału 12 edycji konkursu StRuNa, w kategorii Struna-Med 2022.

Studenckie Koło Naukowe Biosfera w finale Konkursu Studenckiego Ruchu Naukowego StRuNa 2022

Jury 12. edycji konkursu StRuNa 2022 zakwalifikowało do drugiego etapu 19 zgłoszeń w kategoriach projektowych. Wśród finalistów znalazło się Studencie Koło Naukowe Biosfera działające przy Katedrze Chemii Klinicznej i Diagnostyki Molekularnej Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Temat projektu prezentowanego w konkursie brzmi: "Określenie profilu miRNA jako elementu diagnostyki i terapii w chorobach nowotworowych".