X Spotkanie Młodych z Nauką

Dnia 27 kwietnia odbędzie się już 10, jubileuszowe Spotkanie Młodych z Nauką w ramach konferencji naukowej organizowanej przez SKN Biosfera.

Spotkania Młodych z Nauką w Poznaniu

Spotkania Młodych z Nauką organizowane przez SKN "Biosfera" cieszą się niesłabnącą popularnością od kilku lat. W tym roku były jednak wyjątkowe, ponieważ organizowane były razem z Poznańskim Towarzystwem Studentów Medycyny Laboratoryjnej. IX edycja Wykładów Otwartych, która odbyła się dnia 7 kwietnia 2018 r. w Collegium Anatomicum Uniwersytetu im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu zgromadziła ok. 200 uczestników, a swoje prace zaprezentowało 19 młodych adeptów nauki. Wśród uczestników czynnych znalazły się osoby z Poznania, jak i z Wrocławia, Szczecina, Sosnowca, Białegostoku oraz Katowic.

II spotkanie w ramach kampanii "Co licealista wie o laboratorium?"

W dniu 23 maja 2017 roku w ramach akcji „Co licealista wie o laboratorium?” organizowanej we współpracy z Poznańskim Towarzystwem Studentów Medycyny Laboratoryjnej, do Katedry Chemii Klinicznej i Diagnostyki Molekularnej...

Nagroda Miasta Poznania

Nagrodę Miasta Poznania przyznaną w 2017 roku za najlepszą pracę magisterską otrzymała mgr Karolina Borak ( z d. Majcherek). Pracę pt. "Struktura i funkcja mózgowego cytoplazmatycznego RNA 200-nukleotydowego (BC200)" napisaną w Katedrze Chemii Klinicznej i Diagnostyki Molekularnej pod kierunkiem prof. dr hab. Marii Rybczyńskiej oraz dr Agnieszki Belter, wykonano we współpracy z Instytutem Chemii Bioorganicznej PAN i obroniono na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Wręczenie nagrody odbyło się 10 kwietnia 2017 roku w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania.